Krok 3 – Wybierz oprawę. Wspólnie dobierzemy oprawki, abyś czuł się i wyglądał w nich świetnie.

Jaki model oprawek wybrać? To pytanie, które zadaje sobie niemal każda osoba, która nosi okulary.

Wybór najlepszej oprawki dla Twojego kształtu twarzy nie musi być trudnym procesem. Jeśli nie jesteś pewien, jaki typ oprawki będzie Ci najbardziej odpowiadał, pomożemy Ci wybrać z naszej imponującej oferty modnych oprawek designerskich i okularów przeciwsłonecznych.

Jednym z najlepszych sposobów na dobór odpowiednich oprawek jest po prostu wizyta w salonie optycznym. Pracują w nim profesjonaliści, którzy dobrali już oprawki dla tysięcy Klientów. Ich wiedza i doświadczenie pozwala w szybki, łatwy i bezproblemowy sposób określić, w której oprawie będziesz wyglądał/ła najlepiej. Jeśli jednak chcesz najpierw rozejrzeć się na ofertą w internecie i zorientować się, jaki kształt byłby dla Ciebie – czytaj dalej!

Jak dobrać model oprawek? Jakie okulary pasują do Twojej twarzy?

Istnieje wiele czynników, które pomagają w doborze opraw okularowych. Jednak najważniejsze to kształt twarzy, kolor włosów oraz kolor oczu.Oprawki okularowe są dostępne w setkach stylów i kolorów, więc znalezienie odpowiedniej pary dla Twojej twarzy nie jest łatwe. Po prostu pamiętaj o tych wskazówkach podczas zakupów.

Przyjmuje się, że do różnych kształtów twarzy pasują inne okulary. Jeśli masz owalną twarz, to masz szczęście. Twoją urodę podkreślają niemal wszystkie rodzaje oprawek.W przypadku twarzy okrągłej warto zastanowić się nad wyborem oprawek kanciastych, typowo prostokątnych lub takich, w których zewnętrzne krawędzie unoszą się do góry w kierunku skroni. Jeśli jednak Twoja twarz jest trójkątna, świetnie będziesz wyglądał/ła w oprawkach o zaokrąglonych kształtach. Okrągłe okulary korekcyjne z obwódką lub bez to wybór właśnie dla Ciebie. Przejdźmy do ostatniego typu twarzy, czyli twarzy kwadratowej. Idealnym rozwiązaniem będą oprawy lekko zaokrąglone u dołu oraz układające się u góry na poziomie linii brwi.

Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze oprawek jest kolor naszych włosów i oczu. Sprawa staje się o wiele prostsza w momencie, kiedy wiemy, które kolory ze sobą współgrają. Poniżej przedstawiamy kilka ogólnych wskazówek:

  • Okulary dla blondynki – najlepiej komponują się oprawki w ciepłych kolorach, beże czy pastele. Ciekawą opcją są też okulary ze srebrnymi, złotymi lub białymi oprawkami.
  • Okulary dla brunetki – świetnym wyborem będą oprawki w odcieniach ciepłej czerwieni, takiej jaki burbon czy mahoń. Oprócz tego można rozejrzeć się także za oprawkami w odcieniach ciepłej zieleni czy beżu.
  • Okulary do siwych/białych włosów – najlepszym wyborem będą oprawki w jasnych i czystych kolorach. Ciekawą alternatywą są też takie kolory jak granat lub onyks.

Zatem…

Niezależnie od powyższych wskazówek, należy pamiętać o jednej, ważnej zasadzie. Idealne okulary to takie, które podobają się Tobie! I to jest dla nas najważniejsze. Po wybraniu oprawki przechodzimy do wyboru odpowiednich soczewek okularowych.