Krok 2 – Kompleksowo zbadaj swój wzrok. Przyjdź o umówionej godzinie, a resztę zostaw nam.

Kiedy przygotowałeś się już do badania wzroku, musisz wiedzieć, ile zajmie Ci czasu. Niestety jest to kwestia bardzo indywidualna, zależna od schorzenia, wady wzroku i rodzaju badań, jakie powinny być wykonane. Większość naszych klientów kończy badanie w przeciągu 30 minut, jednak zdarzają się też przypadki, gdy trwa ono godzinę a nawet dłużej. Dlatego najbezpieczniej zarezerwuj sobie około 1h czasu, by na spokojnie zadbać o swój wzrok i się nie spieszyć.

Co dalej? Jak wygląda badanie wzroku?

Spokojnie, nie ma się czego obawiać. Zaczyna się od wywiadu, na którym możesz usłyszeć pytania takie jak:

  • Jakie masz dolegliwości i od kiedy utrudniają Ci widzenie?
  • Czy jest to nowa sytuacja, czy występowała też w przeszłości?
  • Jaką wadę wzroku posiadasz? Czy cierpisz na choroby ogólne takie jak cukrzyca czy nadciśnienie?
  • Czy przyjmujesz leki na stałe? Jeśli tak, to jakie?
  • Czy w Twojej najbliższej rodzinie występują problemy ze wzrokiem (np. jaskra czy zaćma)

Badanie wzroku rozpoczyna się od badania na autokeratorefraktometrze.. To urządzenie, w którym opiera się podbródek na podpórce i patrzysz przez nie, widząc w środku obraz lub światło. Za pomocą tego badania można określić wstępnie wielkość wady wzroku.

Następnie odbywa się właściwe badanie wzroku, podczas którego, nie może zabraknąć czytania liter z odległości 5-6 metrów. Badanie to pomaga ocenić ostrość widzenia każdego z oczu. Następnie specjalista przechodzi do doboru korekcji. Na tym etapie zada Ci szereg pytań, np.:, czy lepiej widzisz w pierwszej soczewce czy też w drugiej? Które kolory są bardziej kontrastowe ? Czy wszystkie linie bądź punkty są takie same? Na podstawie Twoich odpowiedzi , będzie w stanie określić, jakie soczewki dadzą Ci najlepszy komfort widzenia.

Zaawansowana technologia badania wzroku

W salonie w CH Klif, w Gdyni, posiadamy skaner oka DNEyE, który pozwala na wykonanie soczewek okularowych, na które przenosi się 7000 punktów pomiarowych z oka. Dzięki innowacyjnej technologii, zmierzone wartości biometryczne są zintegrowane z soczewkami. Takie badanie zalecane jest dla osób, które w szczególności cenią sobie komfort widzenia i chciałby mieć najlepsze okulary, które nadążą za ich stylem życia.

To oczywiście nie wszystkie badania, jakie mogą być przeprowadzone w salonie optycznym. Nowe technologie i odkrycia nauki cały czas zmieniają świat okulistyki, dzięki czemu możemy coraz lepiej zapobiegać rozwijaniu się wady wzroku i korygować już powstałe wady.

Badanie wzroku może brzmieć skomplikowanie, jednak wszystkie te czynności wykonują specjaliści, którzy wiedzą, jak dbać o wzrok w przeciągu całego naszego życia. Teraz już wiesz, jak to wygląda. Masz wątpliwości? Przejdź do zakładki kontakt i zadzwoń, a my odpowiemy na Twoje pytania.